Aby spadochron nie otworzył się podczas skoku, naprawdę trzeba się o to postarać już podczas jego składania. Jeżeli chcesz nauczyć się odpowiedniego i bezpiecznego składania spadochronu, przeczytaj porady przygotowane przez naszych specjalistów.
Kiedy można nauczyć się odpowiedniego składania spadochronu?
Układanie głównej czaszy pokazywane jest już na szkoleniu teoretycznym, przed wykonaniem pierwszego skoku. Jest to dopiero wprowadzenie, natomiast dokładna nauka przeprowadzana jest w kolejnych etapach kursu. Aby zdobyć licencję spadochroniarza, należy wykazać się przed instruktorem umiejętnością układania spadochronu głównego. Istnieją także sytuacje, w których należy na swoim ułożeniu wykonać skok. Jesteśmy pewni, że to właśnie wtedy kursanci uczą się najlepiej składać spadochron :)
Nasi doświadczeni i wykwalifikowani instruktorzy są w stanie ocenić jakość ułożenia spadochronu w trakcie jego rozkładania na ziemi. To sposób na ukazanie ewentualnych błędów oraz ich poprawkę (w trakcie skoku pozostaje jedynie otwarcie spadochronu zapasowego).
Przed układaniem spadochronu zawsze warto przeczytać instrukcję oraz stosować się do niej, aby dokładnie wiedzieć czego oczekuje producent.
Większość produkowanych dotychczas spadochronów głównych układa się metodą PRO-pack. To technika, której wyróżnikiem jest przewieszanie czaszy przez ramię (w odróżnieniu do starszych metod, które wymagały rozłożenia spadochronu na podłożu).
Warto dokładnie nauczyć się procesu składania spadochronów i zawsze składać je przy pomocy bądź pod kontrolą drugiej osoby.